Поврзете се со нас

Германија

Вистинско фудбалско уживање: Најубавите голови на сезоната во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Заврши натпреварувачката 2023/2023 во германската Бундеслига и тоа со славје за главниот фаворит за пехарот Баерн Минхен.

„Баварците“ ја продолжија доминацијата иако мораа добро да се помачат, па и на некој начин да добијат помош од главниот ривал Борусија Дортмунд кој промаши „зицер“ во завршното коло против Мајнц каде пред преполниот „Сигнал Идуна Парк“ одигра само 2-2, резултат кој значеше пад на второто место на табелата.

Ова беше кампања во која одново беа постигнати атрактивни голови, па ја имаме компилацијата со најмоќните, најубавите погодоци, компилација во четири минути која е вистинско уживање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни