Поврзете се со нас

Германија

Вистинско фудбалско уживање: Луди рабона асистенции (ВИДЕО)

Објавено

на

Германската Бундеслига е едно од најквалитетните првенства на стариот континент, шампионат кој е секогаш интересен за гледање затоа што знае да понуди одличен фудбал, но и магични потези.

Актерите секогаш се трудат да донесат нешто ново, а пак луѓето задолжени за Јутјуб и социјалните мрежи се тука тоа да го пренесет, да го стават во фокусот на вниманието со специјални компилации. Во продолежние погледнете една таква во која имаме рабона мајстории кои се инспирирани од Патрик Вимер од Арминија Билефелд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни