Поврзете се со нас

НБА

Вистински урнебес: Јокиќ и Шек имаа конверзација на српски јазик (Видео)

Објавено

на

blank

Никола Јокиќ беше творец на уште една победа на Денвер во НБА лигата, овојпат откако постигна 41 поен во тесната пресметка против Портланд на домашен терен.

Нагетски успеаја да слават со 111:106 во натпревар во кој Лилард и Ентони беа расположени во противничкиот табор, но сепак тоа не беше доволно за да се наруши новата кошаркарска симултанка на „елегантниот џин“ од Србија кој покрај 41 поен, придодаде и 5 скокови и 5 асистенции.

По одличното издание, Јокиќ имаше можност да разговара со луѓето кои ја водат познатата емисја „НБА ТНТ“, а таму во прв план се најде Шекил О’Нил и прашањето кое му беше поставено на Никола.

Од Јокиќ беше побарано да му порача на Шек „ти си луд“ на српски јазик, а легендарниот О’Нил имаше подготвено одговор и со употреба на „Гугл транслејт“ му возврати „играш одлично“….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни