Вистински хит на интернет: Марадона имаше жежок танц со сензационалната девојка на Јаноне (Видео)

diego-tanc

Диего Армандо Марадона е вистински хит со својата појава, но овојпат при своето гостување во италијанска емисија направи вистинско шоу и докажа дека е добар за играње и без фудбалската топка.

Легендарниот аргентински фудбалер стана апсолутен хит на социјалните мрежи, а причина за тоа е жешкиот танц кој го имаше со прекрасната и сензационална девојка на Мото ГП возачот Андреа Јаноне. Аргентинскиот топ модел Белен Родригез беше поканета од легендарниот Дон Диего на латино танц, а мора да се напомене дека Марадона навистина се опушти и се покажа добро во ситуација кога имаше навистина добра инспирација.

Esto es ME FUI• @mefuireal ❤️❤️❤️

A post shared by BELEN (@belenrodriguezreal) on

Portrait• #belu

A post shared by BELEN (@belenrodriguezreal) on

1,2,3 tana libera tutti• @timur @lollomilano74_real @cristinaisacmua @antonia_achille #newyork

A post shared by BELEN (@belenrodriguezreal) on

Facebook Коментари