Вистински циркус: Македонски стратег сакаше да си замине од прес затоа што му го сменија името (Видео)

tane spasov

Екипата на Легија Варшава која ја води македонскиот стратег Тане Спасев во многу борба загуби од финска Катаја во рамките на Еврокупот на ФИБА за да на пресконференцијата по натпреварот се направи вистински циркус од страна на официјалниот спикер, водител на истата.

Тој го згреши името на Тане, името на кошаркарот што беше седнат до него Филип Мачак за да потоа откако му беше укажано дека згрешил повторно направи глупост и го најави Спасев како помошник тренер по што нашиот стратег тргна да си замине, но новинарите го предомислија и се врати на столчето и ги искажа своите импресии.

Facebook Коментари