Вистината: Како Агуеро и Де Брујн го уништија трофејот од Премиер лигата (Видео)

aguero-de brujn-navivaci

Манчестер Сити ја одбрани титулата во Премиер лигата, а потоа следеше славеј, парада за заокружување на супер успешната сезона на „граѓаните“ кои ги освоија трофеите во сите англиски натпреварувања.

Меѓутоа на социјалните мрежи и дел од медиумите почна да кружи едно видео како Серхио Агуеро и компанија го имаат уништено освоениот трофеј од ПЛ, па многумина од љубителите на фудбалот како и ривалите на Сити почнаа да им фаќаат сеир.

Ама зад оваа ситуација имало добро сценарио кое сега го објави и објасни клубот од „Итихад“. Агуеро и Де Брујн ги насамарија фановите на Сити кои беа присутни, а скршениот пехар е реплика.

Facebook Коментари