Поврзете се со нас

Светски првенства

ВИП друштво во Катар: Четири бразилски легенди уживаа на трибините по мајсторијата на Касемиро (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FIFAWorldCup

Бразил успеа да ја победи Швајцарија и покажа дека нема да калкулира и да остава ништо на случајноста, триумф со кој „кариоките“ обезбедија пласман во осминафиналето на Светското првенство.

Касемиро постигна навистина убав гол и со шут на прва изрежира фудбалска мајсторија во шеснаесетникот на гостите, а играчот на Манчестер Јунајтед сигурно ќе биде горд кога ќе ја види снимката од погодокот.

ВИП ложата на Бразилците во Катар беше пополнета од навистина добро познати имиња, а иако во фокусот се најдоа Роналдо Назарио и Роберто Карлос, камерата ги улови и Кафу и Кака.

Четворицата беа присутни на трибините на стадионот во Доха и во живо ги следеа случувата, но и посебно уживаа по фантастичниот гол на Касемиро.

Задоволството на нивните лица беше очигледно, насмевки во кои се пронајдоа безброј фудбалски фанови од Бразил кои сонуваат дека овој тим е зрел да дојде до шестата шампионска титула на светските првенства.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни