Поврзете се со нас

Свет

Винисиус имаше неуспешен обид за „ламбрета“, фудбалските фанови го „бомбардираа“ на социјалните мрежи (Видео)

Објавено

на

Foto: lucasfigfoto / CBF

Бразил се „сопна“ во Монтевидео и првпат загуби од Уругвај после 22 години, а играч на мечот беше Дарвин Нуњез кој постигна гол за водство од 1:0, а потоа и асистираше за конечни 2:0.

Уругајците делуваа максимално расположено и ги искористија слабите страни кои ги покажа Бразил на оваа средба, но покрај ефикасноста, до израз дојде и цврстата и гранитна одбрана.

Бразилците не успеваа да пронајдат начин за бедемот пред голот на домашниот голман, па во таква ситуација, Винисиус Жуниор се обидуваше нешто да измислува со дриблинзи.

Ѕвездата на Реал имаше еден неуспешен обид за „ламбрета“, па така ја заборави топката и дозволи контра на противникот.

Овој потег на Винисиус служи за потсмев на социјалните мрежи, а фановите се брутални и потенцираат дека тој е само бледа сенка на Нејмар и Роналдињо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни