Поврзете се со нас

Англија

Вилијан конечно погоди, Вулверхемптон го испрати Шефилд во втора лига (Видео)

Објавено

на

Вулверхемптон го совлада Шефилд Јунајтед со минимални 1:0 и на потежок начин ги обезбеди бодовите во дуелот со фенерџијата во англиската Премиер лига.

Оваа вечер има посебно значење за Жозе Вилијан, фудбалерот кој во јануари се пресели во Англија, а дури денес го постигна првиот гол во дресот на „волците“.

Вилијан реализираше на асистенција на Траоре во 60. минута, а тоа беше доволно за победа на домаќините.

Вулверхемптон сега има 41 бод, а тоа е доволно само за 12. место, додека Шефилд Јунајтед и теоретски не може да обезбеди опстанок во Премиер лигата и си обезбеди билет за Чемпионшип следната сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни