Видео на денот: Лудиот гол на Сон со корејски коментатори

Son-akcija

Кореецот Сон стана вистински херој на денот во на светската фудбалска сцена, а причина е неговиот гол за паметење постигнат во мрежата на Барнли.

Фудбалерот на Тотенхем изнуди интересни реакции и од корејските коментатори кои во свој стил го проследија погодокот и видеото експресно стана вирално на социјалните мрежи.

Facebook Коментари