Видал проба да го посрамоти новиот тренер на Барселона, Сетиен го фати за гуша (Видео)

setien

Искусниот Кике Сетиен во текот на оваа седмица беше потврден за нов тренер на Барселона и ако се суди по сликите, видеата донесе позитивна енергија во тимот од „Камп Ноу“.

Медиумите пренесуваат дека тој веќе си поставил свои правила и составот работи напорно, а во исто време тој активно учствува на тренинзите, работи со играчите, па токму од тренингот излезе едно интересно видео кое го уловија камерите.

За време на една вежба Сетиен беше во средина, а Видал се обиде да го посрамоти и да му ја протне топката низ нозе. Во оваа намера не успеа, Кике пак одговори со тоа што го фати за гуша.

Facebook Коментари