Ветеранот немоќен: Надал надигран од Хуркач во Рим (ВИДЕО)

Еден од најдобрите светски тенисери во овој момент, Хуберт Хуркач издвојува лесна победа над Рафаел Надал на Мастерсот во Рим. Надал е познат како крал на земјата, меѓутоа во овој момент е далеку од посакуваното ниво, најдобрата форма и тоа го потврди Хуркач кој му одржа лекција на Шпанецот на теренот каде има освоено 10 … Продолжи со читање Ветеранот немоќен: Надал надигран од Хуркач во Рим (ВИДЕО)