Поврзете се со нас

Македонија

Ветераните Божиновски и Ковачев остануваат во таборот на „лавовите“

Објавено

на

Ветераните Боби Божиновски и Мартин Ковачев потпишнаа нови договори со екипата на Македонија Ѓорче Петров.

Имено од таборот на „лавовите“ информираа дека Божиновски и Ковачев ќе останат во Ѓорче Петров и во наредната сезона. Божиновски и Ковачев во своите нозе имаат многу натпревари, одработено многу предизвици и дефинитивно нивното знаење и квалитет ќе биде од голема помош и во натпреварувачката 2020/2021 година.

Досега соработката со Македонија Ѓорче Петров официјално ја продолжија уште Кристијан Филиповски и Ермедин Адем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни