Поврзете се со нас

Англија

Вест Хем ги засили своите редови со најдобриот стрелец на Барнли

Објавено

на

Фото: twitter.com/WestHam

Петтото засилување за Вест Хем во овој преоден рок доаѓа од составот на Барнли, а се работи за крилниот напаѓач Максвел Корне.

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска беше најдобар стрелец на екипата која не успеа да обезбеди опстанок во Премиер лигата, а ќе му донесе солидна заработка на Барнли во овој преоден рок.

Корне имаше откупна клаузула од 17,5 милиони фунти во договорот, но засега не е потврдено колку платил Вест Хем за да го добие порано од истекот на неговиот договор со Барнли.

Корне е петтото засилување за Вест Хем, откако претходно во лондонскиот состав се преселија и Ареола, Даунс, Агерд и Скамака.

Вест Хем е во преговори и со Амаду Онана од редовите на Лил.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни