Вештачко славје: Критики за видеото во коe сe прикажува шампионското славје на Сити (Видео)

gundogan-city

Манчестер Јунајтед изгуби од страна на ВБА, и благодарение на тој пораз, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „граѓаните“ стигнуваа од сите страни, а некој од раководството на клубот доби фантастична идеја.

Поради изненадниот пораз на Манчестер Јунајтед од ВБА, недостигаше и спонтан собир за шампионско славје на титулата и се решија да снимат видео во кое ќе се прикаже славјето на петтата титула во Премиерлигата.

Но, веднаш почнаа реакциите и фановите реагираа на ова неприродно славје на шампионската титула, а раководството веднаш реагираше дека тоа е снимено за потребите на некој од спонзорите. Погледнете го видеото, кое и поради реакциите е ремек дело.

Facebook Коментари