Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Верувале или не: Исланѓани во Келн со своја „комитска“ група!

Објавено

на

За Келн од „Дерби“,
Александар Табаковски

Група момчиња од Исланд се дојдени во Келн да го поддржуваат Вардар во обидот да ја освои европската титула во ракомет, секој од нив со различен дрес од ракометарите што им се идоли.

Станува збор за млади ракометари кои го сакаат и тренираат овој спорт, а врската со Вардар потекнува од момчето облечено во дресот на капитенот Стојанче Стоилов, кој потекнува од Македонија. Оваа дружина за респект беше вклучена во живо од плоштадот во Келн на фреквенцијата на ТВ Нова

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни