Поврзете се со нас

Свет

Верува во своите: Дрејк вложи голема сума на пари за победа на Канада над Аргентина (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/Argentina

Првото полуфинале на Копа Америка ќе се одигра утре наутро од 2:00 часот, а во истото ќе се соочат Аргентина и Канада.

Аргентина сака да го одбрани тронот, а до таа цел ја делат уште два чекори, првиот се Канаѓаните, потоа победникот од Колумбија-Уругвај.

Меѓутоа мора да се оди чекор по чекор и „гаучосите“ не смеат да згрешан против Канада, селекција која веќе ја совладаа во групната фаза со 2-0 со погодоци во второто полувреме.

Ама ова е нов меч, се почнува од „нула“ и ако му се верува на популарниот рапер, пејач и актер, Дрејк тогаш треба да очекуваме изненадување на стадионот „Метлајф“.

Имено Дрејк се одлучи да вложи 300,000 долари на коефициент 9.6, а ако погоди ќе заработи 2.880.000,00 долари.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни