Вероника Анџелони – најубавата одбојкарка која е вљубена во Јувентус (Фото)

Veronica Angeloni

Вероника Анџелони е репрезентативка на Италија и една од најубавите одбојкарки во светот. Иако настапува надвор од Италија, таа секогаш ги следи фудбалските натпревари кога игра Јувентус. Анџелони во последната изјава за медиуми изјави како  голем фан на Јувентус била многу разочарана од поразот на нејзиниот омилен клуб од Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампиони. Во приватниот живот, таа во еден период беше девојка на поранешниот италијански репрезентативец Бобо Виери.

Погледнете ги сликите и уживајте во убавината на Вероника Анџелони.

 

https://www.instagram.com/p/BSw9BR8gVyp/?taken-by=veroangeloni&hl=enhttps://www.instagram.com/p/BQkNQb5gkvW/?taken-by=veroangeloni&hl=en

https://www.instagram.com/p/BQkNQb5gkvW/?hl=en

 

 

Facebook Коментари