Поврзете се со нас

Англија

Вернер со промашување во свој стил пред да заработи повреда (Видео)

Објавено

на

Тимо Вернер денеска ќе мора да направи детални прегледи поради повредата заработена на вчерашниот дуел со Малме, а она што исто така ќе сака да го заборави од овој дуел е и едно големо промашување.

Во првиот дел од првото полувреме, Германецот доби одлична топка од Лукаку и требаше само да избере како ќе ја пласира, но наместо тоа, се чини дека ја избра најлошата опција и промаши цел гол.

Ваквите промашувања не се реткост за Вернер, но фановите бргу ќе го заборават овој момент бидејќи нивниот тим славеше со 4:0 и е поблиску до потврдување на нокаут фазата во Лигата на шампионите.

Главен проблем за Челси сега се повредите на Вернер и Лукаку, кои вчера го завршија дуелот уште во првото полувреме.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни