Поврзете се со нас

Англија

Вернер: Ме спуштија на земја во Премиер лигата

Објавено

на

blank

Германскиот репрезентативец, Тимо Вернер пристигна во Челси како големо засилување пред почетокот на оваа сезона, меѓутоа напаѓачот во изминативе месеци се соочи со многу проблеми, потешкотии и дефинитивно засега не ги оправда очекувањата.

Во минатата кампања во Бундеслигата имаше 28 голови на 34 натпревари, додека во натпреварувачката 2020/2021 има само 5 погодоци на 24 средби во ПЛ.

-Забележав дека ако серијата без гол трае подолго време, повеќе не ве нарекуваат супер напаѓач. Во последниве месеци бев спуштен на земја. Во Англија, играчите се високи 1,90, брутално силни и многу брзи, вклучително ги и дефанзивеците, -вели Вернер за „Кикер“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни