Поврзете се со нас

Франција

Верати за својата иднина во ПСЖ: Јас не одлучувам за тоа

Објавено

на

Италијанскиот репрезентативец, Марко Верати би можел да си замине од таборот на ПСЖ во летниот преоден рок.

Тоа барем го најавуваат медиумите во Италија кои пренесуваат дека францускиот клуб не е подготвен да му понуди нов договор на играчот кој би можел да стане „жртва“ на евентуалниот трансфер на Пол Погба на „Паркот на принцовите“.

Верати има договор со ПСЖ уште две години, а најавите се дека клубот наводно не сакал да му понуди продолжување на соработката и попрво би го оставил играчот да си оди ова лето.

По ваквите написи со коментар се јави и самиот Барди кој истакна дека тој не одлучува дали ќе добие нов договор и дали ќе остане во ПСЖ.

– Во тек се преговори со клубот. Не сакам дури ни да разговрам на оваа тема затоа што клубот е тој кој носи одлуки.

– Досега никогаш немало проблем помеѓу двете страни, а на крајот на денот клубот е тој кој ќе одлучи дали ќе го продолжиме договорот или не, -изјави Марко Верати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни