Поврзете се со нас

Свет

Верати пристигна во новата средина, следат медицински прегледи и потпис (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_English

Марко Верати одби безброј атрактивни понуди од Европа изминатите неколку сезони, но после се, дочека ден да биде прекуброен во ПСЖ и да му биде соопштено дека не е дел од фудаблскиот проект на клубот.

После 11 години минати на „Паркот на принцовите“, Луис Енрике беше тој кој му пресуди на Италијанецот, кој сега својата играчка кариера ја продолжува во Катар.

Верати денеска пристигнал во Доха и медиумите од Катар го пренесоа неговото појавување на аеродромот, од каде испратил и прва порака за новиот проект.

– Многу сум среќен што конечно стигнавм тука и едвај чекам да ја почнам сезоната со новиот клуб, – изјавил Верати.

Искусниот Италијанец ќе ги брани боите на Ал Араби, клуб кој во текот на денешниот ден ќе ја потврди соработката откако Марко ќе ги мине медицинските прегледи и ќе стави потпис на договорот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни