Поврзете се со нас

Франција

Верати постигна гол после четири години, но служи за потсмев поради начинот на кој се фаулираше со топката (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_English

Марко Верати постигна гол во Лига 1 после цели четири и пол години, или поточно за првпат од вториот дел од сезоната 2016/17 кога ПСЖ ја торпедираше Бастија со 5:0.

Италијанскиот репрезентативец во неделата се израдува на „Паркот на принцовите“ и стрелаше во победата над Ремс за водство од 1:0, но покрај честитките за првиот гол во домашното првенство после огромна пауза, наиде и на сеир поради еден потег во првиот дел.

Верати важи за еден од најдобрите креатори на играта и фудбалер чија силна страна е пас играта, но еден негов обид за обичен дрибилинг на средината беше навистина неуспешен против Ремс и брзо потегот стана вирален хит.

Марко се сопна од топката и се струполи на земјата во урнебесната ситуација, па покрај голот, натпреварот против Ремс ќе го памети и по овој момент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни