Вентола го провоцираше Гатузо, па доби лекција со физички контакт и жесток старт (Видео)

gatuzo-ventola

Прошталниот натпревар на Андреа Пирло кој вечерва е во фокусот на вниманието во италијанската спортска јавност ни овозможи да видиме многу фудбалски ѕвезди на теренот на „Сан Сиро, а домашшнте фанови во Милано во вториот дел дочекаа да го видат и миленикот Џенаро Гатузо.

Рино доби шанса во продолжението и веднаш го покажа својот темперамент, особено откако Никола Вентола пона да го провоцира на теренот. Гатузо најпрво му одговори со тоа што го тргна од својот пат фаќајќи го за врат, а неколку минути подоцна го покоси во свој стил и јасно му стави до знаење дека нема играње со него дури и на ревијален меч.

Facebook Коментари