Поврзете се со нас

Франција

Венгер: ПСЖ направи голема грешка со Мбапе

Објавено

на

Арсен Венгер за телевизијата „Канал плус“ ја коментирал актуелната ситуација во ПСЖ, очекувано фокусирајќи се на очекуваната разделба со Килијан Мбапе.

Искусниот француски стручњак не е оптимист дека Мбапе може да остане во Париз, а притоа смета дека ПСЖ направил грешка што не ја прифатил понудата на Реал Мадрид.

– Времето работи против ПСЖ, клубот погреши што долго го развлекуваше продолжувањето на договорот. Сега ќе мора да го пуштат без отштета, иако Мбапе е речиси незаменлив за нив.

– ПСЖ имаше понуда од Реал Мадрид, 180 милиони евра се многу пари за да ги одбиеш, дури и за клуб со финансиска моќ како таа на парижаните.

– Мислам дека кога ја одбија понудата сметаа дека ќе го задржат Мбапе, кога веќе успеаја да го доведат Меси, – изјавил Венгер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни