Поврзете се со нас

Свет

Венгер: Не можете да замислите цела сезона без навивачи, затоа сметам…

Објавено

на

Екс-тренерот на премиерлигашот Арсенал, Арсен Венгер се надева дека играњето пред празни трибини, без навивачи ќе биде само краткорочно решение додека трае пандемијата со коронавирусот.

Германската Бундеслигата го имаше својот рестарт и тоа без присуство на публика што секако беше чудно, меѓутоа условите, мерките тоа го налагаат и мора да се почитува. Ако се вратат и другите лиги и тие ќе се играат без фанови, а ништо чудно оваа ситуација да продолжи до крајот на оваа година.

-Не можете да замислите цела сезона без навивачи, затоа мислам оти ова е краткорочно решение, -вели Венгер кој го става здравјето на прво место.

-Не можеме да се водиме премногу од финансиски причини и да преземеме голема коцка. Прво мора да се осигураме дека е медицински безбедено, -дополни Французинот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни