Поврзете се со нас

Свет

Венгер ги одбил шпанските великани: Можев да станам тренер на Реал и на Барселона

Објавено

на

Арсен Венгер е еден од тренерските асови кој остави трага во фудбалот, стратег кој со својот напаѓачки, отворен напаѓачки фудбал ги освои симпатиите на јавноста, публиката, стратег кој со Арсенал освои многу титули во Англија, Премиер лигата, ФА и Лига Купот.

Низ годините Французинот имаше понуди да го напушти Лондон, а неколку од нив биле од шпанските великани Реал Мадрид и Барселона.

-За време на моето време во Арсенал, Реал Мадрид се обиде да ме добие два-три пати, Барселона пак имаше еден обид, -обелодени Арсен кој по завршувањето на приказната со „топчиите“ не влезе во нова тренерска приказна.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни