Поврзете се со нас

НБА

Вембањама имаше моќно забивање, противничкиот центар остана без зборови (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/spurs

Виктор Вембањама имаше уште едно квалитетно издание во подготвителните натпревари за новата сезона во НБА лигата, овојпат против составот на Мајами Хит.

Вембанјама почна да доминира во НБА лигата и ги воодушеви фановите на Сан Антонио (Видео)

Младата ѕвезда на Сан Антонио Спарс имаше 23 поени, 4 скока, 4 асистенции и 3 блокади за 23 минути на паркетот, но и неколку атрактивни потези.

Со еден од нив го остави без зборови и противничкиот центар Томас Брајант кој едноставно не можеше да направи ништо против Французинот кој заби преку него како од шала.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни