Поврзете се со нас

Балкан

Велкоски ќе потпише нов договор со Сараево

Објавено

на

Искусниот Крсте Велкоски во овој период е фокусиран на репрезентацијата и настапот на Европското првенство, но во исто време се чини офанзивецот работи и да случајот околу клупското прашање за наредната сезона.

Тој во изминативе четири години беше дел од Сараево, клуб со кого му истекува актуелниот договор. Последните вести кои доаѓаат до Босна и Херцеговина велат дека тој ќе ја продолжи соработката со составот од Кошево до 2024 година.

Оваа вест треба допрва да биде потврдена од клубот за кого досега Крсте има одигрнао 209 натпревари во два мандати и постигато 66 голови.

Вкупно со Сараево има освоено три домашни титули и три пехари во Купот на БиХ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни