Поврзете се со нас

Англија

Веќе го погоди резултатот на дуелот Барнли-Лутон: Сити ќе го покори „Сент Џејмс Парк“, Јунајтед повторно ќе разочара

Објавено

на

Овој викенд се играат неколку средби во Премиер лигата, програма која беше отворена вчера со пресметката меѓу Барнли и Лутон која заврши без победник 1-1.

Токму ова беше резултатот кој го прогнозираше некогашниот напаѓач на Челси, Астон Вила, Селтик… и поранешен англиски репрезентативец Крис Сатон.

Сатон кој своевремено беше шампион со Блекбурн и воедно прв стрелец во Премиер лигата даде прогноза со точен резултат и на останатите четири дуели кои се играа денеска и утре.

Крис очекува на сите средби да биде „гол-гол“, поточно типовите се следни:

Челси-Фулам 2-1

Њукасл-Манчестер Сити 1-3

Евертон-Астон Вила 1-1 и

Манчестер Јунајтед-Тотенхем 1-3

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни