Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Веднаш стана хит: Навивачите на Бриж го пречекаа Меси со интересна порака (ФОТО)

Објавено

на

Белгискиот шампион Бриж оваа вечер е домаќин на Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите, а тоа дефинитивно е вистинско уживање како за домашните фудбалери така и за навивачи затоа што ретка можноста на едно место да видите играчи како Меси, Нејмар, Мбапе…

Меѓутоа дефинитивно постои и опасност домашниот состав да настрада ако се земе предвид квалитетот на гостите, па навивачите на Бриж со интересна порака го дочекаа Меси кој летово слета на „Паркот на принцовите“.

-Меси имај милост, -стоеше на пораката од навивачот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни