Поврзете се со нас

Репрезентација

Вецлар се огласи за повредата на Кузмановски: Има скинати лигаменти, медицинскиот тим…

Објавено

на

Македонски ја совлада Турција на последниот квалификациски меч за пласман на Европското првенство, но освен триумфот овој дуел донесе и една лоша вест поврзана со Филип Кузмановски.

Кузмановски се повреди во првото полувреме на дуелот во СЦ „Борис Трајковски“ и на носилки беше изнесен од теренот со што стана јасно дека се работи за нешто посериозно.

Филип се врати во Германија, беа направени детални медицински прегледи при што беше утрдено дека бекот има скинати лигаменти на десната нога.

-Медицинскиот тим на зелено-белите не може да прецизира колку време ќе мора да паузира, но ќе направи се што може за да го врати што побрзо на терените. Кузма, ти посакуваме брзо закрепкување, -пораа од таборот на бундеслигашот.

Ова е сериозен хендикеп и за Вецлар кој води жестока битка за опстанок во првата германска лига.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни