Вавринка ја има најоригиналната фотографија од самоизолација (ФОТО)

vavrinka

Станислас Вавринка како многу спортисти ширум светот во овие моменти не може да го работи тоа што најдобро го знае, а причината за тоа е КОВИД-19, вирусот со кој планета води војна да го надмине, уништи и животот да продолжи да тече по нормален тек.

Со оглед на тоа што Стен е во карантин често е на социјалните мрежи каде објавува, споделува интересни фотографии, а една од нив навистина привлече внимание со оглед на тоа што дефинитивно многу да потрудил за да објасни како изгледа еден ден, една дневна рутина во самоизолација.

https://www.instagram.com/p/B-Fto4OAR8n/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Facebook Коментари