Поврзете се со нас

Македонија

Васоски ја потврди разделбата со Вардар и притоа порача: Не дозволувајте да згасне најсветлото нешто во македонскиот фудбал

Објавено

на

Тренерот на Вардар, Александар Васоски и официјално потврди дека во иднина нема повеќе да седи на клубата на најтрофејниот македонски фудбалски колектив.

По денешниот триумф во Струмица над Беласица (3-0), Васоски ги искористи социјалите мрежи и ја информираше јавноста дека си заминува од Вардар. Во неговиот статус тој посочува дека нема повеќе сили да се бори со сите проблеми кои ги има во клубот, а воедно испрати апел до надлежните да не се дозволи да згасне најсветлото нешто во македонскиот фудбал.

И покрај сите проблеми, неизвесноти, Васоски успеа да го извади максимумот од овој крпен тим на Вардар кој годинава ја заврши на 5 позиција со 25 бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни