Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Васил се најде во фокусот на ЕХФ: Гогов има една од петте најдобри одбрани во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Вардар со реми против Веспрем се прости од настапот во Лигата на шампиони во оваа сезона.

Во овој последен меч на „црвено-црните“ најистакнат поединец кај двократниот европски шампион беше младиот Васил Гогов кој максимално ги искористи добиение минути на теренот. Гогов има 57.14 проценти на одбранети удари, а една од неговите интервенции (вкупно осум) се најде во Топ 5 изборот на ЕХФ.

Струмичанецот одлично го причита Лекаи и тоа му ја донесе четвртата позиција на најдобрите одбрани во реваншите од осминафиналната рунда.

Овде можете да го погледнете потегот на голманот на актуелниот македонски првак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни