Вардарки со победа над Будуќност ја започнаа одбраната на титулата во ВРХЛ

klikovac

Ракометарките на Вардар со победа над Будуќност во Подгорица од 24-22 ја започнаа одбраната на титулата во регионалната лига.

Вардарки во Подгорица не беа комплетни со оглед на тоа што повредени се Кузнецова, Лејно, Бајрамовска, Лакрабер и Лазовиќ, но без разлика на се тие успее да слават против големиот ривал на првиот турнир од ВХРЛ.

Утре „црвено-црните“ се среќаваат со Крим.

Будуќност – Вардар 22-24 (13-12)

ВАРДАР: Радичевиќ 7, Кликовац 3, Садзовска 1, Мицевска, Пенезиќ 6, Керамичиева, Чанаџија, Суслина (12 одбрани), Хмирова 1, Цвијиќ, Лекиќ 5, Петровиќ, Ристовска 1

Facebook Коментари