Вардарецот Гогов ја има најатрактивната одбрана во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Членот на Вардар 1961, Васил Гогов е автор на најатрактивната одбрана во четвертфиналните пресметки во СЕХА лигата. Гогов имаше двојна интервенција на пресметката против Војводина во Скопје, а истата беше доволно за да ја освои позицијата број еден на најновата Топ листа. Вицешампионското место пак е резервирано за голманот на Еурофарм Пелистер, Урбан Лесјак кој … Продолжи со читање Вардарецот Гогов ја има најатрактивната одбрана во СЕХА лигата (ВИДЕО)