Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Вардарци го заокружија подвигот со лудо славје со фановите во Келн (Видео)

Објавено

на

Ракометарите на Вардар остварија голем успех на Ф4 турнирот во Келн, обезбедувајќи си можност утре да се бори и за европската титула против Веспрем.

И покрај потешкотиите кои го следат клубот оваа сезона, избраниците на тренерот Парондо успеаја да направат и неверојатен пресврт по големото водство на Барселона, а на крајот сосема заслужено овој подвиг го славеа со навивачите во „Ланксас“ арената.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/rkvardar/videos/2386801891532852/” width=”600″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни