Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Вардарци го донесоа трофејот во Скопје (ФОТО)

Објавено

на

Ракометарите на Вардар наскоро ќе пристигнат на плоштадот „Македонија“ каде ќе финишира организираниот пречек по освојувањето на европската титула во Келн.

Ако летот од Келн беше најпрвин презакажан, а потоа и доцнеше, илјадници фанови ги пречекаа ракометарите на скопскиот аеродром, а потоа со двокатен автобус се упатија кон центарот на Скопје.

vardar-precek-aerodrom

Vardar-prechek-aerodrom1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни