Поврзете се со нас

Македонија

Вардар со „покер“ до врвот на табелата во ВМФЛ

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FKVardarSkopje

Екипата на Вардар е нов лидер во Втората македонска лига и тоа откако денеска го суреди составот на Караорман со 4-0.

„Црвено-црните“ знаеја дека со позитивен резултат на средбата во Маџари ќе дојдат до првата позиција, можност која не ја пропуштија и ги решија гостите од Струга со погодоците на Николовски, Јаневски, Размоски и Митев.

Сега избраниците на Грнчаров имаат 49 бода, два повеќе од Воска, четири од Гостивар и шест во однос на Пелистер.

На останатите две средби од 20. коло Тетекс ја совлада Локомотива Пехчево (1-0), резултат со кој Беса пак беше подобра од Слога Виница.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни