Поврзете се со нас

Македонија

Вардар сигурен и во пресметката со прволигашот Скопје

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/FKVardarSkopje

Екипата на Вардар доцна ги започна подготовките за пролетниот дел од шампионатот, но ако се суди по резултатите на теренот тогаш тоа воопшто неме да биде пречка за „црвено-црните“ да се претстават во најдобро можно светло во предвизиците кои престојат во втората македонска лига.

Имено пред неколку дена вардарци беа убедливи против Тетекс кого го совладаа со 5-0, додека пак денеска на дуелот во Автокоманда против прволигашот Скопје славеа со 3-1. Жоглев, Дошев и Десниќ беа стрелци за најтрофејниот македонски клуб кој генералната проба за она вистинското ќе ја има на 11 февруари против градскиот ривал Работнички.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни