Поврзете се со нас

Македонија

Вардар рутински се справи со Пролет

Објавено

на

Составот на Вардар 1961 оствари рутински триумф над Тинекс Пролет во дуелот од 3. коло во Суперлигата.

„Црвено-црните“ потврдија дека се во добра форма во овој момент, односно дека тимот одлично функционира под водство на Недановски и Стоилов. Поранешниот македонски шампион сите дилеми околу победникот ги реши во првиот дел кој го доби со 16-8.

Потоа домаќините само ја заокружија партијата и со конечни 31-20 го затворија овој меч за три од три во најсилната домашна ракометна конкуренција.

Петриќ со 7 и Родригез со 6 гола беа најефикасни играчи кај победникот.

Во вториот денешен дуел ГРК Охрид лесно се справи со Куманово (35-20).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни