Поврзете се со нас

Македонија

Вардар обезбеди место на завршниот турнир во Купот на Македонија

Објавено

на

blank

Ракометарите на Вардар обезбедија место на завршниот турнир во Купот на Македонија.

„Црвено-црните“ беа домаќините на четвртфиналната група, па така откако прво го решија Тиквеш со 42-24 (21-12) славеа и над Радовиш со резултат 35-32. Вардарци уште во првиот дел дојдоа до предност од шест гола во битката со Радовиш (19-13), позитива која беше недостижна за гостите кои во продолжението само успеаа да се изборат за поблаг пораз.

Атанасовски и Векиќ дадоа по 6 голови, додека еден помалку даде Талески.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни