Поврзете се со нас

Македонија

Вардар не доби лиценца за Европа, „Комити“ се огласија: Ние сме изневерени, бараме одговорност…(ФОТО)

Објавено

на

Тоа што изминативе денови, недели се зборуваше денеска се официјализираше и Вардар втора година по ред не доби лиценца за настап во Европа.

Втора година по ред: Вардар не доби лиценца за настап во Европа!

Со ова падна во вода целиот труд на тренерот Васоски и неговите избраници кои цела година се бореа и сезоната ја завршија како убедливо први на табелата. Сепак финансиските проблеми на клубот се големи и ФФМ одлучи да не му издаде лиценца со што дефинитивно ја разочара армијата на навивачи на клубот.

Со свој коментар, став за ситуацијата се огласи и најверните, навивачката група „Комити“ чие соопштение ви го пренесува во целост.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни