Поврзете се со нас

Македонија

Вардар ја пронајде замената за Чупиќ, српски репрезентативец стигнува во „Јане Сандански“

Објавено

на

blank

Пред самиот старт на ракометното Светско првенство дојде информација дека Иван Чупиќ ќе стави крај на авантурата во „црвено-црниот“ табор и ќе се врати во редовите на  Загреб.

Искусното хрватско крило тешко дека некој ќе може да го замени, но од Вардар беа принудени да бараат нов играч на десната крилна позиција за да ја пополнат празнината со заминувањето на Чупиќ.

Изборот паднал врз српскиот репрезентативец и некогашен член на Металург, Дарко Ѓукиќ кој ветуваше многу, но во последно време неговата кариера бележи стагнација.

Последен клуб за Ѓукиќ е Спортинг Лисабон, а претходно во кариерата ги носеше и дресовите на Железничар Ниш, Металург, Келце, Бешикташ и Мешков Брест.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни