Поврзете се со нас

Македонија

Вардар „испука петарда“ на првата контролка, сите голови ги дадоа новите засилувањa

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FKVardarSkopje

Вардар пред пет дена ги започна подготвките за вториот дел од новата сезона, но и овој мла период беше доволен за избраниците на Бобан Грнчаров да се прикажат во најдобро издание во првиот контролен меч против Тетекс.

„Црвен0-црните“ издвојуваа убедлив триумф од 5-0, триумф во кој интересно сите голови ги дадоа новите засилување. По два погодоци дадоа Дарко Размоски и Дејан Цветаноски, а погоди и Роберт Митев.

Следниот тест е против прволигашкот Скопје на 8 февруари, додека на 11 овој месец следи соочување со Работнички.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни