Поврзете се со нас

Македонија

Вардар ги започна подготовките за новата сезона, најавени се доста засилувања (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Вардар денеска официјални ги започна подготовките за новата сезона и тоа во тренинг кампот во Хиподром.

Бодрени од навивачката група „Комити“, избраниците на Горазд Михајлов ги „запалија моторите“ со надеж и верба дека заедно како колектив ќе го вратат клубот на нивото на кое треба да биде, а тоа на врвот во македонскиот фудбал.

Вардар засега официјално има доведено само едно засилување во името на Филип Најдоски, но веќе се најавуваат ангажмани на уште играчи и тоа седум-осум со што екипата би била максимално конкурентна.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни