Поврзете се со нас

СЕХА лига

Вардар ги има најубавите голови во СЕХА лигата: Лоб мајсторија на Стоилов, супер цепелин на Моралес и Дутра (ВИДЕО)

Објавено

на

Ракометарите на Вардар 1961 се автори на најубавите голови на месецот во СЕХА регионалната лига.

Асовите на „црвени-црните“, Стојанче Стоилов, Куни Моралес и Леонардо Дутра Фереира ги имаат најдобрите мајстории во февруари.

Број  еден е целеплинот во режија на Морале и Дутра од дуелот со Татран Прешов, додека ремек делото на Столе од пресметката со Партинз е на втората позиција.

Во топ 5 изборот има место и за членот на Еурофарм Пелистер, Усама Хосни.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни