Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Вардар ги има најдобрите навивачи во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Вардар ги нема посакуваните резултати во ЛШ како во минатата така и во оваа сезона, но кога е во прашање поддршката, фановите и атмосферата во СЦ „Јане Сандански“ секогаш истата е на највисоко ниво предводена од навивачката група „Комити“.

Особено се памети „вулканот“ во Аеродором кога „црвено-црните“ газеа во Европа, па водени од тоа медиа тимот на ЕХФ праша кои се најдобрите навивачи во елитната конкуренција притоа поставувајќи видео со атмосферата во Скопје алудирајќи на тоа дека фановите на вардарци се број еден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни