Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Вардар ги доби ривалите за групната фаза во ЛШ (ФОТО)

Објавено

на

blank

Екипата на Вардар 1961 ги дозна ривалите за новата сезона во Лигата на шампионите.

Актуелниот европски шампион се најде во групата А каде за ривали ќе ги има ПСЖ кој беше во првиот шешер, тука се старите добри познаници Кјелце, Пик Сегед и Мешков Брест, како и Порто од Португалија, Елверум од Норвешка и бундеслигашот Флензбург.

На другата страна, групата Б ќе видиме соочувања на Дејан Манасков и Кире лазаров, односно освен Веспрем и Нант тука се Барселона, Кил, Алборг, Мотор Запорожје, Целје и ППД Загреб.

Групната фаза започнува на 16/17 септември, додека ќе заврши на 3/4 март.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни